O nás

Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových

Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových

Fotbalový turnaj vznikl na přelomu 70. a 80. let minulého století. Byl uspořádán jako přípravný a jako určité zpestření mezi jarní a podzimní soutěží. Turnaj hrála většinou čtyři mužstva z okolí. Neměl pevný termín ani žádný název, hrál se včervenci nebo v srpnu a podmínky, za nichž se hrál, byly rovněž velice skromné. Odehrál se fotbal, předaly se ceny a tím akce většinou končila. Bylo to dáno i dobou, kdy tehdejší režim neumožňoval nějaký rozmach (sponzoring nebo ziskovou činnost) a nebyl zde ani soukromý podnikatelský sektor.

Tři roky po smrti Josefa Hlaváčka (na jaře roku 1986) přišli tehdejší funkcionáři a vlastně ještě i hráči, Antonín Štych, Josef Baláž a Zdeněk Sejval za rodinou Hlaváčkových s návrhem, zda by bylo možné, aby turnaj nesl Pepíkovo jméno a hrál se jako jeho memoriál. Protože rodina Hlaváčkových neměla námitky, v létě roku 1986 byl turnaj poprvé odehrán jako „Memoriál Josefa Hlaváčka“. Pro zajímavost, druhý ročník MJH v roce 1987, se hrál jako pouťový, stále však ve velice skromných podmínkách.

Obrat k lepšímu nastal až v roce 1997, kdy se ve vedení oddílu kopané vytvořila velice dobrá parta. Turnaj se začal připravovat již na jaře, poprvé vstoupili na scénu i sponzoři. Také se začalo uvažovat o jakémsi programu, hlavně večerním. Turnaj se rozšířil na 6 mužstev, s hracím systémem, který s menšími úpravami platí i dnes. Bylo to však stále velice komorní a musela se ještě ujít dlouhá cesta k dnešní podobě turnaje.

V současné době se turnaj připravuje s dostatečným časovým předstihem, a má vysokou oblibu v blízkém okolí. Díky elánu a chuti (nejen pořadatelů), na Memoriál vstupují i velmi významní sponzoři, jako například ARROW MOBILE. Tato společnost je hlavním sponzorem MJH dodnes. Neustále hledáme nové možnosti, abychom dobré jméno, které Memoriál získal, nejen udrželi, ale turnaj učinili ještě kvalitnější a přitažlivější.

Jistě jste již v předchozím úvodu zaznamenali, že turnaj měl název „Memoriál Josefa Hlaváčka“. V říjnu 2012 bohužel zemřel jeden ze zakladatelů Zdeňek Hlaváček, bratr Josefa Hlaváčka, který nebyl jen hlavním členem výboru, ale také blízký přítel celého ročovského fotbalového mužstva. V úctě, a na jeho památku se výbor jednohlasně shodl, že od 28.ročníku ponese název „Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových“.

I přes tuto smutnou událost doufáme, že všechny další ročníky pro vás budou vítanou událostí.

Ať je Memoriál Josefa a Zdeňka Hlaváčkových menší či větší sportovní zážitek, večerní zábava, či jen příjemné posezení s přáteli, bude připraven pro vás a věříme, že i v dalších letech budeme nadále pokračovat v této memorialové tradici .