Nad letošním 35. ročníkem Memoriálu Josefa a Zdeňka Hlaváčkových visela do poslední chvíle spousta otazníků

  • Bude se moci Memoriál konat?
  • Budou si chtít týmy po dlouhé jarní pauze zahrát, nebo už letošní sezónu odpískaly?
  • Budou nějaké limity na počet účastníků?
  • Přijde vůbec někdo, nebo se budou lidi spíš bát?
  • Můžeme si vůbec dovolit v této situaci oslovit naše dlouholeté sponzory?

A tak jsme na jaře zahájili přípravy velice pozvolna a opatrně. O to víc jsme pak museli napřít síly, když už bylo jasné, že Memoriál bude.

Nakonec nám účast potvrdila tato čtyři mužstva: FK ZD Podlesí Ročov, TJ Sokol Měcholupy, TJ Ohře Lišany a FK Jiskra Velké Březno, kterým tímto děkujeme za krásný fotbalový zážitek. Děkujeme i našim rozhodčím Ladislavu Lapkovi, Tomášovi Bechyňskému a Dušanovi Spišákovi.

A jak to vlastně dopadlo? 

1. místo vybojoval TJ Sokol Měcholupy

2. místo získali domácí FK ZD Podlesí Ročov

3. místo patřilo FK Jiskra Velké Březno

4. místo obsadilo TJ Ohře Lišany

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jiří Ondrka z FK Jiskra Velké Březno, nejlepším střelcem Kristián Kousek a Vítězslav Hankocy, se shodným počtem vstřelených branek, oba z TJ Sokol Měcholupy a nejlepším hráčem turnaje pak byl místní Josef Lávička. GRATULUJEME!

Kromě fotbalu byl i tentokrát pro všechny připraven bohatý program. Naši nejmenší si mohli nově zařádit v pěně, nebo si nechat pomalovat obličej. Pro dospělé byla připravena barmanská show mistra Evropy a vicemistra světa Ondřeje Slapničky a osvěžující letní koktejly. Chybět nemohla ani živá hudba, o kterou se letos postarala skupina NoHeadache!. A hráli skvěle. Místo tradiční tomboly si návštěvníci mohli koupit slosovatelné vstupenky. Ceny byly i tentokrát skvělé, např. voucher na dvoudenní pobyt, koloběžka, elektrický gril, kávovary, spacák, kosmetické balíčky či aromalampa.   Po desáté hodině večerní oblohu rozzářil tradiční nádherný ohňostroj. A pak už se jen tancovalo a slavilo do brzkých ranních hodin.

Doufám, že i letos se vám Memoriál líbil, že jste si ho užili po fotbalové i programové stránce, a že se za rok uvidíme zas.

Děkujeme všem, kteří na Memoriál přišli a podpořili tak ročovský fotbal. Děkujeme hráčům i rozhodčím. Děkujeme našim úžasným sponzorům, kteří nás podpořili i v této těžké době. Děkujeme hasičům z Cítolib a z Ročova, kteří společnými silami zajistili pěnu pro děti. Děkujeme všem vystupujícím, pořadatelům a organizátorům.

Uvidíme se na stejném místě 31. 7. 2021. Těšíme se na vás!